Značka Ford Trucks vstupuje na slovenský trh

Posted On streda, 14 marec 2018 16:01
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Značka Ford Trucks bude od prvej polovice tohto roka dostupná aj na slovenskom trhu. Prichádzajú pod krídlami výhradného distribútora pre SR Delta-Truck, s. r. o., so sídlom v Bratislave, ktorý je pobočkou maďarskej spoločnosti Delta-Truck Kft so sídlom v Budapešti.

Ford Trucks ponúkne na Slovensku modely do troch segmentov – pre vnútroštátnu dopravu, medzinárodnú diaľkovú dopravu i segment stavebníctva. Turecká spoločnosť Ford Trucks vyrába úžitkové vozidlá pre tri kontinenty a v tomto roku chce byť prítomná na trhoch v 40-tich krajinách. Vozidlá pre európsky trh sa vyrábajú v meste Inonu od roku 1960. Výrobca má vlastný výskumný a vývojový tím 1 500 inžinierov, do vozidiel používa okrem iného vlastné nápravy i vlastné moderné motory Ecotorq (elektronika Bosch) s objemom 9 a 13 litrov s emisnou triedou Euro 6, pripravuje výrobu vlastných prevodoviek, pričom v súčasnosti používa systémy ZF. V minulom roku vyrobil Ford Trucks celkovo 15 000 truckov a 80 000 motorov.

Dvojročná príprava

Ako uviedli predstavitelia spoločností Ford Trucks a Delta-Truck, spolupráci predchádzal takmer dvojročný prípravný proces. „Základom vzájomnej dôvery bolo odhodlanie, odbornosť, spoločný entuziazmus a dôvera v produkt. Chceme dopravcom uľahčiť a zefektívniť vykonávanie ich úloh. Myslíme pritom aj na zvýšenie ich pohodlia,“ uviedol dnes na tlačovej konferencii v Bratislave Péter Stefkó, konateľ Delta-Truck. Medzinárodný obchodný riaditeľ Ford Trucks Emrah Duman zdôraznil, že pri výbere Slovenska rozhodovala hospodárska stabilita, silný trh s úžitkovými vozidlami, rastúci počet investícií v infraštruktúre a geografická poloha. Importér Ford Trucks pre SR chce zužitkovať svoje 27-ročné skúsenosti s predajom nových a ojazdených úžitkových vozidiel na maďarskom trhu, kde pôsobí od založenia v roku 1991. Značku Ford Trucks u našich južných susedov výhradne distribuuje od roku 2016. Spoločnosť má tiež skúsenosti s prenájmom vozidiel, servisom, predajom náhradných dielov a 24-hodinovými asistenčnými službami po celej Európe. Na Slovensku Delta-Truck pôsobí od roku 2013.

Slovenský tím

Na otázku, čím sa chce značka Ford Trucks presadiť na Slovensku v konkurencii ostatných etablovaných značiek, uviedol Jaroslav Šrol, obchodný manažér Delta-Truck, s. r. o., že ide najmä o ponuku kvalitného produktu s výhodnými celkovými nákladmi na vozidlo. Dopravcov plánuje importér zaujať trojročnou plnou zárukou na vozidlo bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, výhodnými balíkmi servisu a údržby, zaujímavým financovaním a veľmi krátkymi dodacími lehotami vozidiel. V tíme obchodníkov importéra značky Ford Trucks pôsobia tiež ďalšie známe mená z branže ako Marcel Šulek a Miroslav Tišťan. Servisnú sieť Ford Trucks v SR tvoria zatiaľ dvaja partneri – LKW-Servis Valovič v Pezinku, a servisné strediská spoločnosti Procar v Žiline, Liptovskom Mikuláši a vo Zvolene. Vlastný servis v lokalite Bratislava - Senec chce Delta-Truck, s. r. o., vybudovať v roku 2020, mal by mať pritom päť brán pre nákladné vozidlá. Čo sa týka dodávok náhradných dielov, podľa informácií importéra sa distribuujú z centrálneho skladu v Poľsku a sú dostupné do 24 h od objednávky.

Text a foto: Roman Kment

GALÉRIA:

Na spoločnej fotografii zľava: Jaroslav Šrol, obchodný manažér Delta-Truck, Emrah Duman, riaditeľ Ford Trucks pre medzinárodné trhy, Péter Stefkó, konateľ Delta-Truck a Serhan Turfan, viceprezident Ford Trucks.

ARukyX
Ford3x
Ford4x
Ford5x
Ford6x
Ford7x

 

 

Čítať 4357 krát
pf_web-zssk_300x300px_dec2019.png

Trafficban

Najčítanejšie

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 142 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.