Vytlačiť túto stránku

Sanitky LSE posilní nový Sprinter

Posted On štvrtok, 28 november 2019 17:45
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Flotilu sanitiek spoločnosti LSE - Life Star Emergency obnoví a rozšíri 127 na tento účel upravených vozidiel Mercedes-Benz Sprinter. Pôjde pritom o 107 vozidiel pre záchranky (RZP/RLP) a 20 vozidiel bude zabezpečovať službu Dopravnej zdravotnej služby (DZS). Do konca roka 2019 bude odovzdaných 30 záchraniek (RZP/RLP) a 10 vozidiel pre dopravnú zdravotnú službu (DZS).

Zvyšné vozidlá Mercedes-Benz Sprinter, ktoré na požadovanú špecifickú výbavu „prestavali“ firmy FOSAN z Českej republiky a spoločnosť MEDSOL Slovakia, budú dodané postupne do konca apríla 2020. Zo strany Mercedes-Benz nejde o prvú spoluprácu so spoločnosťou LSE - Life Star Emergency, ale o výsledok dlhodobej spokojnosti objednávateľa a jeho zamestnancov s prevádzkou sanitiek vychádzajích z vozidla Sprinter po tom, ako si už v roku 2013 prevzali 30 Sprinterov, špeciálne upravených na účely RZP/RLP.

Full servisná zmluva

Najnovšia generácia dodaných modelov Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI je vybavená tzv. full servisnou zmluvou. , Tá pokrýva okrem výrobcom predpísaných údržieb aj výmenu opotrebiteľných dielov ako brzdy, tlmiče, výfuk, stierače či servis motora a pôsobí ako predĺžená záruka počas celého trvania platnosti. Monitoring dodaných vozidiel zabezpečuje originálne riešenie MERCEDES PRO vďaka komunikačnému modulu LTE na využívanie digitálnych služieb. Všetky dodané vozidlá RZP/RLP sú vybavené 7-stupňovou automatickou prevodovkou 7G-TRONIC, ktorú nemá na Slovensku - okrem spoločnosti LSE - Life Star Emergency - žiadna iná!

2x
3x
4x
5x

Výbava dodaných Sprinterov obsahuje adaptívne ESP, asistenta jazdy pri bočnom vetre, bezkľúčové štartovanie a ľahko udržiavateľný poťah sedadiel pre posádku v kabíne vozidla. Špecifickou výbavou je aktívny asistent brzdenia, cúvacia kamera a handsfree telefonovanie.

Výbava nad rámec

K dodanej výbave sanitiek patria napr. aj nezávislé kúrenie a klimatizácia v ambulantnom priestore, vrátane integrovaného zariadenia na trvalú dezinfekciu ovzdušia, kardio kreslo na transport pacienta - aj s nájazdovou plošinou, garantujúce pri niektorých diagnózach pohodlnejšie sedenie pre pacienta, transportný automatický dýchací prístroj s programom na riadené dýchanie aj vo vozidlách RZP a RZP S - čo už ide nad rámec povinnej zákonnej výbavy. Súčasťou výbavy je aj kvalitný anatomicky tvarovaný matrac na ležadle, spolu s 5-bodovým samonavíjacím bezpečnostným systémom, zabezpečujúcim lepšiu stabilitu pacienta a šetrnosť pri transporte a nakoniec: integrovaný transportný prostriedok pre najmenšie deti PEDI MATE priamo v matraci ležadla, vďaka ktorému je transport detí bezpečnejší a šetrnejší.

Text: red, foto: MBSK

Čítať 3958 krát

Súvisiace položky (podľa značky)