Nový systém batérií Volvo FH a Volvo FM

Posted On pondelok, 18 december 2017 00:00
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Volvo Trucks predstavilo pre modely FH a FM nový systém batérií, ktorý má poskytnúť dostatočný výkon pre fungovanie príslušenstva v kabíne a zároveň znížiť riziko zastavenia prevádzky vozidla v dôsledku vybitia batérií. Ako informuje spoločnosť, pôjde o voliteľnú výbavu vozidiel na európskych trhoch.

Nový systém batérií pozostáva z dvoch samostatných súprav batérií, s oddelenými obvodmi - jedna je určená na naštartovanie motora a druhá pre všetky ostatné elektrické zariadenia v kabíne vodiča. Súprava dvoch bežných 800 A CCA olovnatých batérií (pozn.: hodnota udáva, že batéria môže dodať 800 A pri -18 °C na 30 s bez poklesu napätia pod 7,2 V) má jedinú funkciu, je určená na štartovanie a nie je ovplyvnená spotrebou energie na fungovanie ostatných elektronických prvkov výbavy vozidla. Kúrenie alebo chladenie počas parkovania, chladnička, multimediálny systém a ostatné osobné vybavenie vodičov vrátane nabíjania notebookov, mobilných telefónov a tabletov je napájané zo samostatných 210 Ah gélových batérií. Gélové batérie môžu byť umiestnené vzadu s batériami štartéra na ľavej strane, alebo spolu v boxe s batériami štartéra na ľavej strane.

Pomocou technológie gélových batérií sa podľa Volva podarí napomáhať uspokojovaniu čoraz vyšších energetických požiadaviek, ktoré si dnes vyžadujú mnohí zákazníci. V porovnaní s bežnými batériami na báze olova má gélová technológia podľa švédskej automobilky vyššiu schopnosť udržať vysokú koncentráciu energie po dlhšiu dobu. Nové gélové batérie ponúkajú tiež oveľa dlhšiu životnosť ako bežné batérie na báze olova a viac nabíjacích cyklov. V reále by mali vydržať až 10-15 razy dlhšie. „Prínos možno vidieť predovšetkým v diaľkovej doprave a v skutočne horúcich alebo chladných poveternostných podmienkach. Aj počas chladných nocí počas zimy si vodič môže vychutnať plnohodnotný oddych v kabíne vozidla bez potreby vstávať a opätovne štartovať motor, aby sa batérie dobili," uvádza Samuel Nerdal, produktový manažér pre elektrotechniku a elektroniku vo Volvo Trucks.

Text: red, foto: Volvo Trucks

GALÉRIA:

2x
3x
4x

 

Čítať 1554 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 87 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.