Značka Ford Trucks vstupuje na slovenský trh

Posted On streda, 14 marec 2018 16:01
Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)

Značka Ford Trucks bude od prvej polovice tohto roka dostupná aj na slovenskom trhu. Prichádzajú pod krídlami výhradného distribútora pre SR Delta-Truck, s. r. o., so sídlom v Bratislave, ktorý je pobočkou maďarskej spoločnosti Delta-Truck Kft so sídlom v Budapešti.

Ford Trucks ponúkne na Slovensku modely do troch segmentov – pre vnútroštátnu dopravu, medzinárodnú diaľkovú dopravu i segment stavebníctva. Turecká spoločnosť Ford Trucks vyrába úžitkové vozidlá pre tri kontinenty a v tomto roku chce byť prítomná na trhoch v 40-tich krajinách. Vozidlá pre európsky trh sa vyrábajú v meste Inonu od roku 1960. Výrobca má vlastný výskumný a vývojový tím 1 500 inžinierov, do vozidiel používa okrem iného vlastné nápravy i vlastné moderné motory Ecotorq (elektronika Bosch) s objemom 9 a 13 litrov s emisnou triedou Euro 6, pripravuje výrobu vlastných prevodoviek, pričom v súčasnosti používa systémy ZF. V minulom roku vyrobil Ford Trucks celkovo 15 000 truckov a 80 000 motorov.

Dvojročná príprava

Ako uviedli predstavitelia spoločností Ford Trucks a Delta-Truck, spolupráci predchádzal takmer dvojročný prípravný proces. „Základom vzájomnej dôvery bolo odhodlanie, odbornosť, spoločný entuziazmus a dôvera v produkt. Chceme dopravcom uľahčiť a zefektívniť vykonávanie ich úloh. Myslíme pritom aj na zvýšenie ich pohodlia,“ uviedol dnes na tlačovej konferencii v Bratislave Péter Stefkó, konateľ Delta-Truck. Medzinárodný obchodný riaditeľ Ford Trucks Emrah Duman zdôraznil, že pri výbere Slovenska rozhodovala hospodárska stabilita, silný trh s úžitkovými vozidlami, rastúci počet investícií v infraštruktúre a geografická poloha. Importér Ford Trucks pre SR chce zužitkovať svoje 27-ročné skúsenosti s predajom nových a ojazdených úžitkových vozidiel na maďarskom trhu, kde pôsobí od založenia v roku 1991. Značku Ford Trucks u našich južných susedov výhradne distribuuje od roku 2016. Spoločnosť má tiež skúsenosti s prenájmom vozidiel, servisom, predajom náhradných dielov a 24-hodinovými asistenčnými službami po celej Európe. Na Slovensku Delta-Truck pôsobí od roku 2013.

Slovenský tím

Na otázku, čím sa chce značka Ford Trucks presadiť na Slovensku v konkurencii ostatných etablovaných značiek, uviedol Jaroslav Šrol, obchodný manažér Delta-Truck, s. r. o., že ide najmä o ponuku kvalitného produktu s výhodnými celkovými nákladmi na vozidlo. Dopravcov plánuje importér zaujať trojročnou plnou zárukou na vozidlo bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, výhodnými balíkmi servisu a údržby, zaujímavým financovaním a veľmi krátkymi dodacími lehotami vozidiel. V tíme obchodníkov importéra značky Ford Trucks pôsobia tiež ďalšie známe mená z branže ako Marcel Šulek a Miroslav Tišťan. Servisnú sieť Ford Trucks v SR tvoria zatiaľ dvaja partneri – LKW-Servis Valovič v Pezinku, a servisné strediská spoločnosti Procar v Žiline, Liptovskom Mikuláši a vo Zvolene. Vlastný servis v lokalite Bratislava - Senec chce Delta-Truck, s. r. o., vybudovať v roku 2020, mal by mať pritom päť brán pre nákladné vozidlá. Čo sa týka dodávok náhradných dielov, podľa informácií importéra sa distribuujú z centrálneho skladu v Poľsku a sú dostupné do 24 h od objednávky.

Text a foto: Roman Kment

GALÉRIA:

Na spoločnej fotografii zľava: Jaroslav Šrol, obchodný manažér Delta-Truck, Emrah Duman, riaditeľ Ford Trucks pre medzinárodné trhy, Péter Stefkó, konateľ Delta-Truck a Serhan Turfan, viceprezident Ford Trucks.

ARukyX
Ford3x
Ford4x
Ford5x
Ford6x
Ford7x

 

 

Čítať 6268 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 30 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.