Špeciálna edícia Volvo FH 25 rokov

Posted On utorok, 19 jún 2018 15:10
Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)

V roku 1993 uviedla spoločnosť Volvo Trucks na trh vozidlo Volvo FH. Tento rok teda oslavuje 25. výročie udalosti a pri tejto príležitosti uvádza na trh model špeciálnej edície k 25. výročiu.

TB NEWSLETTER

Ponuka zahŕňa oba modely Volvo FH a Volvo FH16, ktoré sa vyznačujú neprehliadnuteľným exteriérom, vynikajúcim pohodlím pre vodiča a najmodernejšími funkciami a prvkami výbavy. Volvo FH je jedným z najúspešnejších modelov vo svojej triede – predalo sa z neho viac ako 1 milión kusov. Špeciálna edícia k 25. výročiu Volvo FH má byť podľa švédskej automobilky nielen oslavou samotného vozidla, ale aj poctou všetkým zákazníkom a vodičom, ktorí v posledných 25 rokov sedeli za volantom tejto legendy.

Volvo FH dokonale ilustruje naše zameranie na zákazníka a predstavuje model, ktorý posúva hranice za posledné štvrťstoročie. Toto veľkolepé edičné vozidlo je zároveň oslavou prvých 25 rokov a štartom ďalšej časti úspešnej cesty, po ktorej spoločne s našimi zákazníkmi a vodičmi ideme“, uvádza Claes Nilsson, prezident spoločnosti Volvo Trucks. Exteriér tejto špeciálnej edície možno popísať ako moderný s retro prvkami. Kabína je buď Globetrotter High, alebo Globetrotter Extra High. Strieborný, šedý a oranžový dekor zdôrazňuje pôvod vozidla, pruhy tvoriace číslo 25 pripomínajú významné výročie. Pruhy v sebe spájajú 3D efekty a tiene, ktoré odrážajú trend dizajnu na začiatku 90. rokov a dodávajú vozidlu osobitý retro vzhľad. Kampaňové vozidlá sú v ponuke v dvoch farbách, tmavší chladno šedý odtieň (Mammoth Tree Metallic) a lesklom červenom odtieni (Crimson Pearl), ktorá je modernou verziou pôvodnej červenej farby kabíny z roku 1993.

01
02
03
04

Po otvorení dvier čaká na vodiča podľa automobilky prémiový, luxusný interiér. Bezpečnosť bola vždy kľúčovou hodnotou vo vozidle Volvo FH a tento prvok v interiéri sa premietol vďaka oranžovým detailom – od prešitia bezpečnostných pásov cez závesy, koberčeky až po bezpečnostné nálepky na dverách. Použitím decentných avšak výrazných detailov zdôraznil tím dizajnérov podľa automobilky pokračovanie v dôraze na bezpečnosť a pohodlie vodiča, čo bolo pre model Volvo FH charakteristické. Skvelý zážitok z jazdy umocnia sedadlá s poťahmi z prešívanej kože a ponúkajú mimoriadny komfort a pôsobivý dizajn.

Text: red, foto: Volvo Trucks

Čítať 3726 krát

Trafficban

Prihláška na odber noviniek

Chcete mať najčerstvejšie informácie zo sveta dopravy?
Zaregistrujte sa na odber nášho newslettera.

Zadajte Váš e-mail
Invalid Input

Facebook

Ak sa Vám naša stránka páči, podporte nás aj na našom facebookovom profile.

Návštevnosť

Práve tu je 82 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Redakcia
Truck & Business

Auto Business Media, s. r. o.
Drieňová 23
821 01 Bratislava

Tel.: +421 2 39 00 91 75
Fax: +421 2 39 00 91 75Riaditeľ vydavateľstva, inzercia:
Ján Keder
GSM: +421 911 915 308

Šéfredaktor magazínu, články:
GSM: +421 911 915 309

E-mail: info@truck-business.sk

Používaním stránok prevádzkovateľa AUTO BUSINESS MEDIA s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby.